Magamról

ÖNÉLETRAJZ   Név: Ostoros Ágnes (1957) Érettségi: Képző-és Iparművészeti Szakközépiskola, díszítő festő szak

Tanárok: Szalay Ferenc, Miskolczi László, Somogyi Győző

Diploma: Színház-és Filmművészeti Főiskola, filmvágó szak (Budapest 1980) Tanárok: Széchenyi Ferencné, Fábri Zoltán, Makk Károly, Szinetár Miklós, Horváth Ádám

Munkahely: MTV (Magyar Televízió) 1977 okt.  – 1981 máj. vágó

MAFILM (Magyar Filmgyártó Vállalat)     1984 febr. – 1987 jún, vágó

MOVI (Mozi-és Videófilmgyártó Vállalat) 1987 júl.   – 1994 jan, vágó

Hálózat Televízió                                           2002 jún.  – vezető vágó, szerkesztő

RTL Klub Televízió                                        2012 augusztus – vágó

Képzőművésznek készültem, jól rajzolok és festek, könyvborítót terveztem, nyelvkönyvet illusztráltam. A televíziózás szeretete, ha nem is véglegesen,de  eltérített a képzőművészettől. Az elmúlt években, televíziókban, filmgyárban, többféle munkakörben, rendezőként, szerkesztőként, operatőrként, de elsősorban vágóként dolgoztam.

Korábbi technikai ismeretek: 16-és 35mm-es vágóasztal, analóg editáló berendezések. (Beta, stb.) Szoftverismeret: Adobe Premier, Edius, Incite, Velocity, Avid, Photoshop, After Effects, Smoke

Dolgozom a többi Adobe programmal, a Discreet programjaival, és ismerem a Macromedia webes programjait és bármilyen engem érdeklő szoftvert nagyon hamar megtanulok.

Éveken keresztül dolgoztam a Mahir (Magyar Hirdető) reklámfilm stúdiójában, ahol nagyon sok reklámfilmet vágtam. Ezeken az alapokon könnyű volt átnyergelnem a rövid promóciós filmek szerkesztésére és vágására, hiszen a pontos szerkesztés és dramaturgia legjobb iskolája a reklámfilm. Évekig az IKO-DOQ csatorna promóit szerkesztettem, vágtam. A számítógép megjelenésével a vágás mellé egy újabb szenvedély zárkózott fel, a televíziós design tervezése, arculati-grafikai elemek és főcímek elkészítése. Televíziós pályafutásomat a magyar közszolgálati televízióban, az akkor még egyetlen csatornánál kezdtem. Néhány műsor, amelyekben részt vettem:

Vitray Tamás, Sós Mária: Csak ülök és mesélek

Vitray Tamás: Sok van, mi csodálatos, Erzsike

Sólyom László: A Harmadik Karmesterverseny

1981 Gém György – Moldova Ágnes: Börtönben az uram, Doktorrá fogadom

Gém György: Halál, (Villik)

Az 1980-as években az MTV zenei, szórakoztató és kulturális főszerkesztőségein zenés és művészportréknak voltam a vágója. Gát György rendezésében készült Linda krimi-sorozat egyes epizódjainak vágója voltam.

Sántha László – Árvai Jolán: Rockfogyatkozás

Kroó András: A Magyar Zongorázás diadalmas 120 éve című 10 részes televíziós sorozatban producerként, operatőrként, vágóként vettem részt. A sorozat forgatása alatt Franciaországban, Angliában és Olaszországban felkerestük a hazai zenei élet külföldön élő és dolgozó nagyjait, ahol interjúkat készítettünk velük.

A Színház- és Filmművészeti Főiskolán – többek között –  Dávid Zoltán, Darabos János, Siklósi Szilveszter, Dér András, Ledniczky Márton, Sopsits Árpád, Ferenczi Gábor, Can Togay vizsgafilmjeit vágtam. Mint a fentiekből is látható, a televíziós tévé-dokumentum- és portréfilm műfajban egyaránt nagy tapasztalatokra tettem szert. Ezen ismereteim birtokában mertem belevágni saját rendezésemben elkészült három portréfilmembe, amelyeket a Duna Televízióban és a Hálózat Televízióban láthatott a közönség.

Selyemerdő (2001) (portréfilm egy gimnazista lányról)

Élősködő élőlények (2005) (portréfilm Molnár Kálmán hal-parazitológusról)

A történetek igazak (2007) (portréfilm Breznay József festőművészről)

Folyamatosan készül 2002 óta Vonalba tört hétköznapok című fotó-animációs sorozatom, eddig kb.: 100 perc hosszban.

A főiskolás éveim alatt számtalan diploma film vágója voltam, amelyet ma már a magyar film meghatározó egyéniségű rendezőivel készítettünk. (Can Togay, Sopsits Árpád, Payer Róbert, Dér András stb.) Amikor az érdeklődésem a filmkészítés felé fordult, játékfilmek előkészítésében és vágásában vehettem részt. Ezek a filmek 35 mm-re forogtak és a Mafilm-nál, vágóasztalon vágódtak.

A  YouTube videó megosztó portálon megtekinthető néhány munkám: Jelenlegi munkahelyemen vágó munkakörben dolgozom. Itthoni stúdiómban magazin, portré-műsorokat és filmajánlókat szerkesztek-vágok. Újonnan induló műsorok arculatának kialakításában konzultánsként és kivitelezőként veszek részt. Emellett, ha kínálkozik lehetőség és részt vehetek valamilyen filmben, igyekszem arra is időt szánni.

Egyik, kedves dokumentumfilmes munkám:

Jajgatán (2008-2009) rendező: Sós Mária Egyéb:

A rajzolás és festés mellett, fotózom is. Alkalmanként média iskolásoknak és más érdeklődőnek szoftverismeretet, vágást tanítok. e-mail címem: ostorosagnes@gmail.com honlap: https://ostorosagnes.hu/

Az alábbi játékfilmeket vágtam:

Da Capo (1989) Rendező: Gödrös Frigyes, Kornai Péter:

A nyaraló (1990) Rendező: Can Togay

Árnyékszázad (1992) Rendező: Dér András

Parasztrondó (1994) Rendező: Dér András

Itt a földön is (1995) Rendező: Sülyi Péter

Én, Rippl-Rónai József (1999) Rendező: Kroó András

Egy tél az Isten háta mögött (2000) Rendező: Can Togay

Nagyapáti Kukac Péter mennybemenetele Rendező: Bitskey Zoltán

Akasztottak (1999) Rendező:Gothár Péter

A leghidegebb éjszaka (2000) Rendező:Gothár Péter

Passzport (2001) Rendező: Gothár Péter

Kanyaron túl (2002) Rendező: Dér András

és még:

Meghalni bárki tud

És a legutóbbi, Kroó András rendezésében, az MMA megrendelésére készült portréfilmek, melyeket az MTVA-ban lehet, lehetett megnézni:

Minden nap húzz egy vonalat – Portréfilm Jovián György festőművészről (előzetes)

Ahol a tér és a vonal összeér – Portréfilm Barabás Márton festőművészről (előzetes)

Fújj szabadon… – Portréfilm Hőna Gusztáv harsonaművészről (előzetes) 

Ezt a kezemből többé ki nem adom – Portréfilm Szecsődi Ferenc hegedűművészről (előzetes)

Az ősök lovain – Portréfilm Nagy János szobrászművészről (előzetes) 

 

Néhány rám vonatkozó link:

Gaál Ildikó hívott meg egy beszélgetésre, a Klubrádióba.

Ha én ezt a klubban…

Professzionális filmkészítőként való megjelenésem az interneten:

IMDB

PORT

És, ami nem látható:

Néhány, a YouTube-on már nem megtalálható műsor, melyekben vágóként tevékenykedtem. „Szerzői jogi követelések” miatt, ami ebben az esetben az aláfestésre szolgáló zenék felhasználásával kapcsolatos, annyi kellemetlen értesítést kaptam, hogy végül eltávolítottam a videókat.

Nádler István egyike legnagyobb ma élő festőművészeinknek. A film hetvenedik születésnapjára készült, és a művész tőle szokatlan részletességgel beszél benne művészi felfogásáról, az absztrakthoz, a tiszta geometriához való viszonyáról, amelyet esetében legtöbbször felülír néhány lendületes, olykor döbbenetesen drámai gesztus. „Ez az, ami vagyok” – vallja lefegyverző szerénységgel, mi meg azt gondoljuk: „Ez az, amitől Nádler egyedi és összetéveszthetetlen”.

2011-ben, életének 83. évében elhunyt Rátkay Endre festőművész. Rátkay rejtőzködő alkat volt, magánemberként kihúzódott a „perifériára” ugyanakkor évtizedeken át lankadatlan ambícióval festette ikonosztáz-jellegű hatalmas kép-eposzait. Filmünk tisztelgés a művész előtt, aki valóban a mindenséget vágyta megfesteni. Sajnos, jogkövetelés miatt letiltották a hangot. Mégis fent hagytam a filmet egy ideig, mert legalább a képek megnézhetők így.  De, hogy teljeskörű legyen a cenzúra, tudnod kell, hogy a képek „pornográf” tartalma miatt több országban nem látható. Kafkai világban élünk…

Stróbl Alajos a magyar szobrászat történetének kiemelkedő és egyben meghatározó alakja. Érzékeny szemű portrészobrász, történelmi nagyjaink avatott megörökítője. Ő az, akinek a mai napig legtöbb köztéri szobra van Budapesten, és az is ő, aki hosszú évtizedeken keresztül formálta tanárként a magyar szobrász generációkat. A Szfinx mesterével most nem a régi Egyiptom titkait, hanem a nagy magyar mester művészetét kutatjuk a Stróbl család segítségével.  

 vissza a lap tetejére

vissza a lap tetejére   

Translate »