Most már tényleg írnom kell erről a programról. Az biztos, ha nem erőszakolom rá a magam, sokszor következetlen elképzeléseimet vagy valamilyen bejáratott stílus kliséit, akkor szellemes és eredeti dolog születik, amennyiben a mai világban még el tudunk képzelni valamit, ami eredetinek számít.
Rap-keringő a YouTube-n, ha a képre kattintasz.

Éppen egy szerencsétlenül odaítélt Munkácsy-díj körül zajlik a közbeszéd. Mindenki fel van háborodva, hogy a giccsfestő nem elég, hogy giccset fest, de még azt is lopta. Megjegyzem, mesterséges intelligencia által generált képek plagizálásáról van szó, amelyek körül valamennyivel korábban, szintén heves vita bontakozott ki, miszerint lopásnak minősül-e az MI által innen-onnan összeszedett motívumokból összerakott kép. Abban a vitában nem taglalták, hogy giccs-e vagy sem, csak addig mentek el, hogy elveszi-e a művészek munkáját az AI.
És a két vita ott ér össze, hogy akár Noémi fest, akár az AI, az nagyobbrészt giccs, ami nem művészet, így a művészek egyáltalán nincsenek veszélyben. Az, aki a fájós fogú kiskutya figuráért rajongott, ugyanúgy fogja imádni továbbra is, bár az internetnek köszönhetően, a szélesebb nyilvánosság előtt, a tütüben hajladozó balerinát.
Viszont, nem kétséges, hogy ebben a konkrét esetben minden Munkácsy-díjas lehúzhatja az oklevelét a klotyón a kínos társaság miatt. De ez sem művészeti kérdés, hanem politikai és adminisztratív.
A generált (giccses, bár nagyon szép ) képre kattintva, generált (giccses, bár nagyon szép) zenét hallgathatsz.

Kattints a képre, ha meghallgatnál egy másik dalt a YouTube-n
